For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Për shtëpinë Të ndryshme

Tava Vezake me 38% Ulje


 • Tava Vezake me 38% Ulje
 • Tava Vezake me 38% Ulje
 • Tava Vezake me 38% Ulje
 • Tava Vezake me 38% Ulje
Përshkrimi
Çmimi : 4.990 LEK (I fiksuar)
Lloji : Ofertë
Data : 10 September 2019
Vendndodhja : Rruga Sami Frashëri Metropol, Tirana, Shqipëria

Tavë ne formë ovale Stone Legend CopperLUX me një kapacitet 6 litra, ideale për pregatitjen e vakteve të mëdha familjare. Kapak me dorezë aromatizuese, i cili mund të përdoret edhe në furrë deri në temperaturë 230 °C. E përshtatshme për çdo lloj sobe edhe ato me induksion, edhe për në furrë. Përmasa: 28×39 cm. Thellësia: 10 cm

Gatuani recetat tuaj të preferuara për festa, magjia e festave në tryezën tuaj

Rosë me lëng, mish krokant në furrë, gjel deti, patate të pjekura në mënyrë perfekte, musaka apo perime të shijshme – nëse këto janë disa nga pjata që dëshironi dhe preferoni të gatuani për drekat ose darkat festive, kjo tavë nuk duhet të mungojë në kuzhinën tuaj.

E përshtatshme për çdo lloj sobë edhe për ato me induksion, dhe me një kapacitet 6 litra, ju mund të pregatisni vakte të shijshme për të gjithë familjen. Fale materialit shumë cilësor dhe veshjes QuanTanium, nuk ngjit ushqimin dhe ruan ngrohtësinë.

Kapaku me dorezë aromatizuese – sekreti i shijes dhe aromave në gatimin tuaj

Një nga sekretet më të mëdha në gatim në lidhje me shijen dhe aromën është ruajta e nxehtësisë për një kohë të gjatë. Por si mund ta bëni këtë kur duhet të shtoni sërisht përbërës të lëngshëm? Lehtësisht me kapakun praktik me dorezën aromatizuese. Thjeshtë shtoni pak verë, birrë, konjak apo ujë me erëza në dorezën e kapakut gjatë kohës kur jeni duke gatuar dhe shijoni gatimet fantastike.

Kapaku është me material qelqi të temperuar për më shumë jetëgjatësi. Ky kapak mund të përdoret edhe në furrë me temperaturë deri në 230°C. Doreza është me material çelik inox, kapaku mund të lahet edhe në lavastovilje për më shumë lehtësi në përdorim.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 1.     Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 2.     Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 3.     Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 4.     Lahet në pjatalarëse.
 5.     Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 6.     Gatuani vetem me një pikë vaj.
 7.     Nuk ngjit.
 8.     Prodhuar në Spanjë.

 

 Vendndodhja